O NAS

BASIL & LIME to projekt oparty na koncepcji nowoczesnej restauracji z autentyczną kuchnią tajską, czyli restauracji tajskiej XXI w.  Pomimo nowoczesności samej restauracji i serwowanych dań, smak ma nadal pozostać oryginalny, autentyczny i tradycyjny.

TAJ W KUCHNI

Szefem kuchni i właścicielem BASIL & LIME jest Thanawat Na Nagara, znany także jako „Chef Big”. To rodowity Taj i pochodzi z Bangkoku. Jego przygoda ze sztuką kulinarną zaczęła się we wczesnych latach 90-ch XX w., kiedy w Kairze otworzyła się pierwsza restauracja tajska w Egipcie - BUA KHAO. Wkrótce mieszkańcy Kairu przekonali się jak wyjątkowa jest to kuchnia, a rodzinna restauracja przerodziła się w sieć lokali działających na kilku kontynentach. Właśnie tam Chef Big zbierał niezwykle cenne doświadczenie jako szef kuchni i restaurator aż do 2004 roku. Po przybyciu do Europy kontynuował przygodę z profesjonalną kuchnią, nie tylko w charakterze szefa kuchni, lecz również jako konsultant restauratorów kilku z najlepszych azjatyckich restauracji w Warszawie. Do dziś prowadzi też szkolenia dla szefów kuchni, pokazy organizowane przez Ambasadę Królestwa Tajlandii dla specjalnych gości, a także warsztaty kulinarne z kuchni tajskiej.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

BASIL & LIME jest jedną z zaledwie kilku restauracji w Polsce, które uhonorowano certyfikatem THAI SELECT - znakiem jakości przyznawanym najlepszym restauracjom tajskim na świecie. Dla Gości B&L nie tylko gwarantuje to niezapomniane wrażenia smakowe, ale przede wszystkim autentyczność serwowanych potraw. Możemy także pochwalić się wyróżnieniem przez Żółty Przewodnik Gault et Millau Polska.

BAZYLIA i LIMONKA?

Nazwa restauracji niektórym może nie do końca kojarzyć się kuchnią tajską, jednak fani tej kuchni od razu rozpoznają w niej dwa z podstawowych składników dań tajskich. Bazylia oraz limonka od razu wywołują skojarzenia z kuchnią świeżą, zdrową i pyszną, a właśnie taka jest oryginalna kuchnia tajska.

MENU - POŁĄCZENIE TRADYCJI I NOWOCZESNOŚCI

W skład naszego Menu wchodzą zarówno najbardziej popularne dania kuchni tajskiej, jak i innowacyjne, nowoczesne potrawy, których próżno szukać w kartach innych restauracji tajskich w Polsce. Tradycja kulinarna w postaci autentycznego smaku łączy się z zaskakującymi składnikami i nowoczesnym sposobem serwowania. Do naszych dań nie dodajemy glutaminianu sodu (MSG).

ŁAGODNE, ŚREDNIE CZY OSTRE?

Niezwykle dbamy o zachowanie tradycyjnego smaku naszych dań, włącznie z ich oryginalnym (tj. tajskim) poziomem ostrości. Nasza obsługa zawsze spyta o poziom ostrości, na jakim dana potrawa ma być przygotowana. Stosujemy tajską skalę ostrości – od wersji łagodnej, przez średnio-ostrą aż po pikantną i bardzo ostrą (dla wybitnych znawców i smakoszy). Pozycje Menu oznaczone symbolem papryczki tradycyjnie przygotowywane są z wykorzystaniem chili i w wersji łagodnej niestety tracą jeden z podstawowych składników, co oznacza też zmianę ich oryginalnego smaku.